Nowe lampy Ramko

Ramko – polski producent oświetlenia świetnej jakości

Znany ze wspaniałych kolekcji lamp abażurowych, wprowadził do swojej oferty nowe projekty. Ze względu na to, że to jedna z moich  ulubionych firm na rynku oświetleniowym (sama mam od nich wiele lamp w swoim domu), opiszę krótko lampy z Ramko, które właśnie się pojawiły.

Bardzo mi się podoba seria Echo o delikatnych liniach. Lampy z tej rodziny są bardzo proste i nowoczesne w swojej formie. To właściwie świecące linie. Stworzenie tej kolekcji było możliwe dzięki całkiem nowoczesnemu wynalazkowi – paskom ledowym. Może wydawać się, że to już historia z brodą, ale naprawdę mocne, dobrze oświetlające otoczenie lampy ledowe pojawiły się zupełnie niedawno. Właśnie lampy Ramko wykorzystują naprawdę zaawansowane technologie. Świetne oświetlenie i piękny projekt Pana Włodzimierza Kopczyńskiego. Chińskie odpowiedniki muszą się wstydzić – z powodu wyglądu i ceny…
Ramko plafon Olimp ledowy

Podobnie rzecz ma się z kinkietami Listwa Led o różnej długości – 60 cm, 90 cm, 112 cm oraz 147 cm. Naprawdę świetnie oświetlają. Można je zamontować w łazience nad lustrem, jako oświetlenie obrazów, w sypialni jako kinkiet do czytania. Może wymyślicie jeszcze jakieś inne zastosowanie?
Kinkiet Ramko Listwa LED

Do oferty Ramko dołączyły też metalowe oprawy w kolorach czarnym lub białym (lub innym na zamówienie), których bardzo brakowało, żeby dopełnić całości.
I tak, mamy:
serię Piano – rurki z reflektorkami – żyrandole i plafony różnej długości,
serię Parma – również rurki z ciekawymi wycięciami
serię Pianosa – połączone rurki, ciekawa jestem, czy znajdą amatorów, bo jeszcze nic podobnego na rynku nie widziałam,
serię Rodi – też metalowe oprawy, tym razem o przekroju kwadratowym, wspaniałe do wykorzystania w miejscach, w których chcemy uzyskać ciekawe efekty przy pomocy światła.
Ramko Piano żyrandol

W starszej już kolekcji Tubus mamy nową wersję – z abażurem o niższej wysokości. Tubus pierwotnie miał do wyboru średnice 70, 80 i 100cm i wysokość abażura 30-35cm. Teraz ta klasyczna wersja jest dostępna też w mniejszych rozmiarach – 50 i 60cm średnicy. I to mnie cieszy. Tubus to fantastyczna lampa do dużych pomieszczeń. Dzięki temu, że składa się z 2 walców i jest pusta w środku, sprawia wrażenie lekkości a przy tym nie wygląda jak liliput na dużej powierzchni. Teraz i właściciele mniejszych mieszkań będą mogli ją wykorzystać u siebie w domu.
Żyrandol Tubus wysoki - Ramko - abażur
Muszę przyznać, że jeszcze bardziej odpowiada mi z wyglądu nowy Tubus LED, ale to pewnie dlatego, że lubię raczej płaskie lampy.
Ramko żyrandol Tubus LED

Co jest ważne w Tubusach i w ogóle we wszystkich lampach abażurowych firmy Ramko? Mamy do wyboru ponad 100 materiałów francuskich i hiszpańskich, z których można te lampy zamówić. Fantastycznie dopasujemy je do swoich potrzeb.

Muszę jeszcze koniecznie wspomnieć o tym, że klasyczna kolekcja lamp Ramko Galeria Klasyczna do oświetlenia obrazów wzbogaciła się o 2 nowe kolory – czarny i biały. Szczególnie czarny od razu spodobał się klientom. Świetnie się wpisuje w obecną modę na skandynawsko-nowoczesne wnętrza.
oświetlenie obrazów Ramko Galeria Klasyczna

Dodaj komentarz